NASZE OBIEKTY
OFERTY SPECJALNE
Wybierz język:
Telefon: 881 328 081    | E-mail: info@hotelgorzelanny.pl
  • noclegi w górach, pobyty w górach, wczasy w górach
    Pobyty narciarskie w górach
    Pobyty w górach dla miłośników sportów zimowych
  • noclegi w górach, pobyty w górach, wczasy w górach
    Pobyty narciarskie w górach
    Pobyty w górach dla miłośników sportów zimowych

Pobyty narciarskie w górach


Do Pokrzywnej zapraszamy wszystkich miłośników sportów zimowych. Liczne stoki górskie w przygranicznych Czechach usatysfakcjonują zarówno początkujących jaki i zaawansowanych narciarzy, saneczkarzy oraz snowbordzistów.

Červenohorské sedlo


noclegi w górach, pobyty w górach, wczasy w górach
Červenohorské sedlo (1013 m n.p.m.) jest jednym z najbardziej znanych ośrodków narciarstwa zjazdowego na Północnych Morawach. Zarządcą ośrodka jest spółka SKI KLUB Šumperk, która zapewnia funkcjonowanie siedmiu wyciągów, utrzymuje cztey trasy zjazdowe i dwie łączki do ćwiczeń. Ośrodek podzielony jest na stoki północne i południowe. Centralna sprzedaż biletów odbywa się w kasie głównej oraz w punkcie sprzedaży. W wybrane dni, w ośrodku narciarskim organizowana jest nocna jazda na oświetlonym, południowym stoku w godzinach: od 18.00 do 21.00. W Červenohorskim sedle ma stałą siedzibę GOPR /Horská služba/, która zapewnia szybką i wykwalifikowaną pomoc w przypadku urazów odniesionych przez gości. Inne usługi: szkółki narciarskie, wypożyczalnia wyposażenia narciarskiego, ski serwis, przechowalnia bagażu i sprzedaż artykułów narciarskich. Trasy biegowe z Červenohorskiego sedla prowadzą w obydwie strony Grubego Jeseníka, w kierunku Šeráka albo na Švýcárnę i dalej w kierunku Praděda.

Ilość wyciągów - 7
Przepustowość - 4800 os./godz.
Wysokość - n.p.m. 862-1164 m
Całkowita długość tras - 5 km

Link do strony www:
www.czeskiegory.pl/osrodek-narciarski/czerwonogorskie-siodlo.html

Praděd

W środku parku narodowego Jeseníków znajduje się najwyższa góra Moraw Praděd - 1491m n.p.m. Ten morawski lodowiec kusi przede wszystkim swoim naturalnym pięknem i wspaniałymi warunkami śniegowymi. Okoliczne tereny zadowolą miłośników narciarstwa zjazdowego oraz biegania na nartach, którzy mogą po śnieg przyjechać już pod koniec października. Śnieg utrzymuje się tu zazwyczaj do początku maja. Dobre warunki do uprawiania narciarstwa znajdą tu nie tylko początkujący, ale także zaawansowani narciarze. Na północnych stokach Petrových kamenů (1438 m n.p.m.) znajdują się najwyżej położone wyciągi i trasy zjazdowe na terytorium Republiki Czeskiej. W miesiącach letnich przyjeżdżają tu miłośnicy turystyki pieszej i osoby podziwiające piękno zalesionej górskiej krainy. Na szczycie Praděda jest wieża telewizyjna o wysokości 162 m z ogólnodostępnym tarasem widokowym. Park narodowy zapewni Państwu nietkniętą przyrodę w jej naturalnym stanie. W pobliżu znajdują się liczne wodospoady, najcenniejszy rezerwat Jeseníków Velká kotlina oraz sanatorium klimatyczne Karlova Studánka z najczystszym powietrzem w środkowej Europie.

Ilość wyciągów - 6
Przepustowość - 1000 os./godz.
Wysokość - n.p.m. 1000-1350 m
Całkowita długość tras - 4,5 km

Link do strony www:
https://www.figura.cz/lyzovani-top/sportovni-aktivity-1/lyzarske-arealy/art_18788/lyzarske-arealy.aspx

Karlov

noclegi w górach, pobyty w górach, wczasy w górach
Gmina Malá Morávka leży 10 km na północ od Rýmařova wzdłuż drogi do Karlovej Studánky i uważana jest za jeden z największych ośrodków rekreacyjnych Jeseníków. Zimowy ruch turystyczny skupia się przede wszystkim w dzielnicy Morávky - osadzie Karlov, gdzie na północnych i północno-wschodnich stokach Solného vrchu (818 m n.p.m.) i Klobouku (960 m n.p.m.) znajduje się 13 wyciągów narciarskich o długościach od 300 do 700 metrów. Tereny narciarskie będą odpowiadały wszystkim: od początkujących po bardzo doświadczonych narciarzy. Przeważają tu jednakże lżejsze stoki - dobre przede wszystkim dla rodzin z dziećmi. Warunki do biegania na nartach są tu wspaniałe.

Ilość wyciągów - 13
Przepustowość - 8800 os./godz.
Wysokość - n.p.m. 700-940 m
Całkowita długość tras - 7 km

Link do strony www:
https://www.skikarlov.cz/

Petříkov

Górska gmina Petříkov leży niecałe 2 km od Ramzovskiego sedla. Ośrodek oferuje trasy zjazdowe o średnim stopniu trudności. Dzięki odpowiedniej wysokości (740 - 950 m n.p.m.) można w Petříkowie jeździć na nartach od połowy grudnia do końca marca. Ośrodek wyposażony jest w urządzenia do sztucznego naśnieżania. Trasy zjazdowe są utrzymywane na bieżąco. Bezpośrednio przy wyciągach świadczone są następujace usługi: wyżywienie, ski serwis oraz przechowalnia. W okolicy ośrodka znajdują się ciekawe trasy biegowe. Z trójki ośrodków Ostružná - Petříkov - Ramzová Petříkov jest najbardziej malowniczym i kameralnym centrum całorocznego ruchu turystycznego odpowiedniego dla spokojniejszych, choć z fizycznego punktu widzenia bardziej wymagających formach rekreacji i turystyki.

Ilość wyciągów - 4
Przepustowość - 2000 os./godz.
Wysokość - n.p.m. 740-950 m
Całkowita długość tras - 1,8 km

Ramzova

Krzesełkowa kolejka linowa na Ramzowej jest jedyną w Jeseníkach. Składa się z dwóch odcinków z Ramzovej na Čerňavę a z Čerňavy na Šerák. Całkowita, maksymalna przepustowość kolejek linowych i wyciągów wynosi 3 590 osób na godzinę. Narciarze i snowboardziści mogą zjeżdżać po ponad 8 km na bieżąco utrzymywanych trasach zjazdowych, które są odpowiednie jak dla początkujących tak i dla zaawansowanych narciarzy. W pobliżu znajdziecie Pańswo szlaki turystyczne, boisko, korty tenisowe oraz trasy zjazdowe

Ilość wyciągów - 6
Przepustowość - 3590 os./godz.
Wysokość - n.p.m. 782-1351 m
Całkowita długość tras - 8 km

Link do strony www:
https://www.bonera.cz/

Ostružná

noclegi w górach, pobyty w górach, wczasy w górach
Na utrzymywanych, północnych stokach (740 - 835 m n.p.m.) znajduje się 5 wyciągów czynnych w godzinach: od 9:00 do 17:00, z centralną sprzedażą biletów. Tereny te są odpowiednie dla początkujących, doświadczonych narciarzy, snowboardingu a także dla rodzin z dziećmi - wyciąg dziecięcy, szkółka narciarska, wypożyczalnia nart, jazda wieczorna. Dla biegaczy ciekawe są trasy w kierunku na Paprsek i Kralický Sněžník albo też na Šerák, Keprník, Červenohorské sedlo aż do Pradědu. Nowości: - panoramiczna mapa, kamera internetowa, bezdotykowy system odprawy SKIDATA - pierwszy w RCz, wspólny ski-pass na wszystkie 5 wyciągów, wieczorna jazda po 3 trasach zjazdowych, wyciąg dziecięcy 70 m, szkółka narciarska, przedszkole narciarskie, wypożyczalnia nart i snowboardów, ski-bus, parkowanie przy wyciągu bezpłatne.

Ilość wyciągów - 5
Przepustowość - 2 500 os./godz.
Wysokość - n.p.m. 700-835 m
Całkowita długość tras - 2 km

Link do strony www:
https://www.ostruzna.cz/?obdobi=zima

Miroslav

noclegi w górach, pobyty w górach, wczasy w górach
SKI CENTRUM Miroslav znajduje się w uzdrowiskowej miejscowości Lipová Lázně, na terenie parku krajobrazowego Jesioników. Zakwaterowanie oferujemy Państwu we własnych Hotelach: schronisku Miroslav, pensjonatach Pod Sněhulákem i Hanka. Bezpośrednio obok schroniska Miroslav znajdują się narciarskie trasy zjazdowe o średniej trudności z czterema wyciągami. Trasy te są odpowiednie zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych narciarzy. Nowością obecnego sezonu jest czwarty wyciąg marki Doppelmayr o długości 600 m i przepustowości 1200 os./godz. Trzy wyciągi Tatrapoma o długościach 1200 m, 600 m i 300 m. Trasa zjazdowa o długości 600 m jest oświetlona i czynna w godz.: 9:00 - 21:00. Trasy te są utrzymywane na bieżąco, a w razie potrzeby sztucznie naśnieżane. Narciarze mogą korzystać ze szkółki narciarskiej, ski-busu, wypożyczalni nart, ski-serwisu, przechowalni nart, restauracji i bufetu. W sezonie letnim ośrodek ten jest miejscem, w którym odbywa się wiele ciekawych akcji o charakterze kulturalnym i rozrywkowym.

Ilość wyciągów - 4
Przepustowość - 2 700 os./godz.
Wysokość - n.p.m. 635-866 m
Całkowita długość tras - 1,2 km


SERDECZNIE ZAPRASZAMY!Blog

Ośrodek Gorzelanny

Zapraszamy Państwa na wypoczynek nad nasze przepiękne morze bałtyckie. [...]

Blog

Ośrodek CHROBRY

Ośrodek CHROBRY zapewni naszym Gościom komfortowy wypoczynek w dobrej cenie [...]

Blog

Ośrodek ZŁOTY-POTOK

Ośrodek wypoczynkowy Złoty-Potok to domki letniskowe w Górach Opawskich [...]

Blog

Ośrodek Harnaś

Ośrodek Harnaś jest obiektem trzygwiazdkowym, położonym w Beskidach [...]